Porady Mlekolandii

Jak zorganizować domową apteczkę?
24 maj 2017

Jeszcze nigdy zakup leków nie był tak łatwy – dotyczy to również preparatów dla dzieci. Z roku na rok rozszerza się lista środków dostępnych bez recepty, a w mediach raz po raz pojawiają się sugestywne reklamy, zachęcające do zakupu różnych specyfików na dziecięce dolegliwości oraz różnego rodzaju suplementów, witamin i odżywek. Z drugiej strony, każda wizyta u lekarza skutkuje zakupem kolejnych lekarstw, które nie zawsze uda się zużyć w trakcie choroby.

Czytaj dalej
Jak przygotować się do porodu?
16 maj 2017

Czy trzeba bać się porodu? Czasy, kiedy niósł on spore ryzyko dla życia i zdrowia matki oraz jej potomka, należą już na szczęście do przeszłości. Dzięki znaczącemu postępowi w diagnostyce, powszechnemu dostępowi do opieki medycznej, rozwojowi ginekologii oraz przestrzeganiu procedur związanych z higieną poród obecnie może być całkowicie bezpieczny.

Czytaj dalej
Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w ciepłe dni?
26 kwiecień 2017

Większość z nas wita wiosnę i lato z entuzjazmem i nic dziwnego – słońce, zieleń w pełnym rozkwicie i wyższe temperatury zachęcają do spacerów i spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu. Jednak ciepłe miesiące to nie tylko pasmo przyjemności – Twojemu maluchowi mogą zagrażać uciążliwe owady, poparzenia słoneczne i letnie infekcje. Dowiedz się, na co teraz szczególnie powinnaś zwracać uwagę i jak skutecznie zapewnić dziecku bezpieczeństwo!

Czytaj dalej
Superfoods na sposób polski
25 kwiecień 2017

Temat „superfoods” pojawiał się już na naszych stronach – określenie to nie jest wprawdzie definicją w znaczeniu medycznym czy prawnym, ale oznacza w potocznym rozumieniu żywność, która zawiera szczególnie dużo dobroczynnych składników odżywczych, takich jak antyoksydanty, polifenole, witaminy, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe. Włączenie do diety „superżywności” i systematyczne jej spożywanie skutkuje zmniejszeniem ryzyka zapadnięcia na którąś z chorób cywilizacyjnych oraz wydłuża życie.

Czytaj dalej
Na rozstępy są sposoby!
18 kwiecień 2017

Jeżeli zauważysz na swoim ciele wrzecionowate pasma równoległych linii, różniące się kolorem i fakturą od reszty skóry, możesz podejrzewać, że masz rozstępy. Pojawiają się one zwykle po ciąży lub nagłej zmianie wagi – najczęściej umiejscowione są na brzuchu, piersiach, ramionach, udach i pośladkach, ale praktycznie mogą „zaatakować” każdą część ciała. Niedawno powstałe mają kolor od jasnego różu po czerwień, brąz, fiolet, z czasem stają się srebrzysto-szarawe. Dotykając ich palcami, można wyczuć na skórze wypukłość lub wklęśnięcie. Mimo że nie są niebezpieczne dla zdrowia, czasami powodują świąd lub lekki ból. Mało kto je lubi – stanowią estetyczny defekt, którego większość z nas z chęcią pozbyłaby się na zawsze.

Czytaj dalej
Pieluszki wielorazowe – czy warto do nich wrócić?
11 kwiecień 2017

Pieluszki wielorazowe wciąż są kojarzone z niezgrabnym kawałkiem przemoczonej tetry, przypiętej agrafką, ale taki obraz odszedł już na szczęście do przeszłości. Tekstylne pieluszki przeszły przez ostatnich kilkanaście lat ogromną ewolucję i są dziś w stanie skutecznie konkurować z jednorazówkami pod względem komfortu użytkowania. Mają one sporo zalet, ale ich stosowanie wiąże się także z wymaganiami – dlatego poniżej przygotowaliśmy mały przewodnik po pieluszkach wielorazowych, który pomoże dokonać Ci odpowiedniego wyboru.

Czytaj dalej
Dolegliwości małego dziecka – jak sobie z nimi radzić?
04 kwiecień 2017

Małe dziecko może chorować kilka - kilkanaście razy w ciągu roku. Najczęściej zdarzają się infekcje górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego, czasami występują także różne poważniejsze dolegliwości. Gdy pojawia się choroba, rodzice często zadają sobie pytanie, czy należy skontaktować się z pediatrą, czy może jednak poczekać, próbując pomóc malcowi za pomocą domowych sposobów.

Czytaj dalej
Jak dobrać pieluszkę do potrzeb dziecka?
28 marzec 2017

Pieluszki pojawiają się w wieku dziecka natychmiast po urodzeniu i towarzyszą mu, zanim nie nauczy się korzystać z nocnika czy toalety, co zwykle następuje koło 18-24 miesiąca życia. Szacuje się, że zużyje ono ponad 3 tys. sztuk pieluch jednorazowych przy oszczędnym używaniu (choć oczywiście jest to sprawa indywidualna). Dlatego też wybór odpowiedniej pieluchy wydaje się dość istotny – podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, aby trafić na swój pieluszkowy ideał.

Czytaj dalej
Jak dobrać odpowiedni rozmiar smoczka? Jak dobrać odpowiedni rozmiar smoczka?
25 marzec 2017

Znajomość oznaczeń smoczków i ich właściwy dobór, jest niezwykle istotą sprawą dla prawidłowości procesu karmienia.

Czytaj dalej
W świecie emocji – czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo?
21 marzec 2017

Sfera emocjonalna dziecka zaczyna się kształtować jeszcze przed jego narodzeniem – udzielają mu się stany, jakie przeżywa jego matka: zdenerwowanie, strach, ale także odprężenie, spokój i radość. W pierwszym etapie po narodzinach będziecie mogli wesprzeć jego rozwój w tym obszarze, okazując mu czułość i troskliwość. Badania wykazują, że niemowlęta, których zachowania spotykają się z szybką odpowiedzią rodziców, rozwijają się lepiej pod każdym względem.

Czytaj dalej
Jak dbać wiosną o zdrowie dzieci i dorosłych?
14 marzec 2017

Nadchodzi wiosna – wydaje się, że docenią ją wszyscy, a szczególnie rodzice małych dzieci. Koniec z dokuczliwą pogodą, przymusowym siedzeniem w domu z powodu mrozu i wiatru, różnicą temperatur, suchym powietrzem w mieszkaniach, szukaniem rękawiczek przed każdym wyjściem i szalejącymi infekcjami – możemy cieszyć się pierwszymi promieniami słońca, nowalijkami i długimi spacerami w towarzystwie maleństwa.

Czytaj dalej
Zdrowa żywność – czyli jaka?
07 marzec 2017

W ostatnich latach, w związku z rozwojem świadomości konsumentów, wzrosło zainteresowanie zdrową żywnością. Jednocześnie pojawiło się sporo wątpliwości, czym jest właściwie zdrowa żywność. Czy to będzie ta, którą w marketach można znaleźć na półkach z oznaczeniem BIO i EKO (i na którą z reguły musisz wydać więcej pieniędzy) czy też ta kupiona na lokalnym ryneczku prosto od rolnika? Czy może należy dobierać produkty zgodnie z zasadami którejś z modnych diet, rezygnując np. z mięsa, glutenu, laktozy itd.? Albo sięgać po żywność ze znakiem light?

Czytaj dalej
Cera w ciąży – jak o nią dbać i pokonać problemy?
28 luty 2017

Ciąża to ogromne zmiany w organizmie kobiety – nic dziwnego, że stają się one widoczne również na twarzy. Szalejące w organizmie hormony przełożą się bezpośrednio na stan Twojej skóry. Jaki będzie tego efekt? Przypomina on ruletkę – trudno przewidzieć, czego się możesz spodziewać. Niektóre z przyszłych mam uważają, że nigdy nie wyglądały tak pięknie i promiennie, jak podczas ciąży, innym z kolei ten okres kojarzy się z urodową katastrofą. Pragniemy Cię jednak pocieszyć, że niezależnie od tego, co przypadnie Ci w udziale, możesz odpowiednio zadbać o skórę i cieszyć się z pięknego wyglądu przez te dziewięć wyjątkowych miesięcy Twojego życia.

Czytaj dalej
Skuteczna nauka korzystania z nocnika.
21 luty 2017

Pieluszki jednorazowe to w dzisiejszych czasach duży komfort dla dzieci i o wiele mniej pracy dla rodziców niż w przypadku pieluch tradycyjnych. Jednakże i tak większość z opiekunów z utęsknieniem wyczekuje chwili, kiedy pociecha zacznie korzystać z nocniczka i nie będzie wymagała częstego przebierania. Kiedy może nastąpić ten moment? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo niejednoznaczna i brzmi: wówczas, gdy dziecko samo zaczyna wykazywać oznaki gotowości.

Czytaj dalej
Jak dbać o związek po narodzinach dziecka?
07 luty 2017

Wiele par, zwłaszcza mających zostać rodzicami po raz pierwszy, uważa, że pojawienie się potomka ustabilizuje ich związek i przyczyni się do jego wzmocnienia. Dziecko ma spowodować, że partnerzy jeszcze bardziej zbliżą się do siebie, a pierwsze miesiące jego życia będą czasem wyjątkowej bliskości i czułości. Jednak często te wyobrażenia nie wytrzymują konfrontacji z rzeczywistością. Posiadanie dziecka staje się stresującym doświadczeniem, podważającym nawet najlepszą relację między partnerami. Rodzicom ciężko się zmierzyć z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą zmiana ról, dostosowanie się do zmienionego trybu życia i zwiększone potrzeby finansowe rodziny.

Czytaj dalej
Jak zapewnić dziecku spokojny sen w nocy?
31 styczeń 2017

Noworodek wymaga opieki przez 24 godziny na dobę – i zawsze wiąże się to z nieprzespanymi nocami. Być może dla kogoś, kto nie ma dziecka, pobudki co dwie godziny mogą wydawać się prawdziwym nocnym koszmarem, ale z punktu widzenia rodziców wszystko wygląda inaczej.

Czytaj dalej
Depresja poporodowa - jak rozpoznawać i zapobiegać?
24 styczeń 2017

Twoje dziecko właśnie przyszło na świat – właściwie powinnaś czuć się szczęśliwa i spełniona, ale emocje, które odczuwasz, są zupełnie inne. Towarzyszy Ci płaczliwość, wyczerpanie, smutek, poczucie bezradności… Wstydzisz się tych uczuć i nie chcesz mówić o nich nikomu, a Twoje otoczenie uważa, że właśnie teraz powinnaś cieszyć się z narodzin potomka, co stanowi rodzaj presji i może Cię dodatkowo frustrować.

Czytaj dalej
Mama dobrze zorganizowana.
10 styczeń 2017

Po urodzeniu pierwszego dziecka wszystko się zmienia – obok Ciebie znajduje się nowy członek rodziny, wymagający 24-godzinnej opieki na dobę. Często także, ponieważ masz przerwę w aktywności zawodowej, spada na Ciebie większość obowiązków domowych. Nic dziwnego, że możesz czuć się przytłoczona nadmiarem czekających Cię zadań i mieć poczucie, że doba jest o wiele za krótka. „Czas tylko dla Ciebie” staje się dla Ciebie abstrakcyjnym pojęciem – jesteś zadowolona, gdy potomek śpi spokojnie i możesz wziąć prysznic. Gdy słyszysz uwagę o „siedzeniu sobie z dzieckiem w domu”, zastanawiasz się, czy osoba ją wypowiadająca ma jakiekolwiek pojęcie o zajmowaniu się noworodkiem.

Czytaj dalej
Jak odzyskać figurę po ciąży?
28 grudzień 2016

Ciąża to jedyny okres w życiu kobiety, kiedy przyrost kilogramów na wadze w większości przypadków stanowi powód do radości i świadczy o zdrowo rozwijającym się potomstwie. Tuż po porodzie młoda mama koncentruje się przede wszystkim na dziecku, ale z czasem, jak każda kobieta, chciałaby wyglądać atrakcyjnie. Fakt, że mimo rozwiązania ciąży w dalszym ciągu trudno zapiąć się w ulubione dżinsy, a na wadze wciąż widać zbędne kilogramy może budzić niezadowolenie z własnego wyglądu.

Czytaj dalej
W co się bawić z dzieckiem 6-12 miesięcy?
13 grudzień 2016

W drugim półroczu życia Twoje dziecko zaczyna intensywnie się rozwijać na wszystkich płaszczyznach – fizycznej, emocjonalnej, społecznej i intelektualnej, staje się także o wiele bardziej aktywne. Potrafi już samodzielnie siedzieć, unosić głowę i klatkę piersiową w pozycji „na brzuchu”, podejmuje pierwsze próby czołgania się i raczkowania.

Czytaj dalej
W co się bawić z dzieckiem 0-6 miesięcy?
06 grudzień 2016

Jesteś mamą czy tatą noworodka i wydaje Ci się, że dużo czasu upłynie, zanim będzie można w sensowny sposób pobawić się z dzieckiem? Błędne przekonanie! Istnieją formy aktywności odpowiednie nawet dla najmłodszych niemowląt! Zabawa ma na celu nie tylko wywołać u malucha pozytywną reakcję i dostarczyć mu rozrywki. Odpowiednio dobrana do wieku i możliwości dziecka, wspomaga wszechstronnie jego rozwój.

Czytaj dalej
Ciąża - fakty i mity
30 listopad 2016

Ciąża to niezwykły etap w życiu kobiety - w dawnych czasach była ona utożsamiana z tajemnicą (w miarę rzetelne badania na temat ciąży przyniósł dopiero wiek XIX) oraz wzbudzała strach, głównie z powodu wysokiej śmiertelności kobiet i noworodków w okresie okołoporodowym. Nic dziwnego, że wokół „odmiennego stanu” narosło wiele mitów i przesądów.

Czytaj dalej
Przepisy z wykorzystaniem mleka modyfikowanego
30 listopad 2016

W diecie niemowląt od 5-6 miesiąca życia powoli zmienia się charakter mlecznych posiłków. W dalszym ciągu podstawą diety jest mleko kobiece lub modyfikowane, ale pojawia się również pierwsza mleczna kaszka kukurydziana, ryżowa lub kleik. Z czasem, gdy dziecko poznaje kolejne smaki i nowe potrawy, okazuje się, że samo mleko przestaje być już tak atrakcyjne i dzieci niechętnie piją zalecane porcje.

Czytaj dalej
Sposoby na wzmocnienie odporność u dzieci.
30 listopad 2016

Okres jesienno -zimowy dla wielu rodziców kojarzy się z częstymi, nawracającymi infekcjami u dzieci. Możemy jednak temu przeciwdziałać i odpowiednio wcześniej zmobilizować układ odpornościowy naszego dziecka do intensywniejszego wysiłku w tym trudnym sezonie. Jak to możliwe, że część dzieci od pierwszego jesiennego deszczu potrafi złapać katar i zaczyna chorować, gdy równocześnie inne, mimo biegania z czerwonymi od mrozu policzkami, przez cały okres infekcyjny nie mają potrzeby odwiedzania apteki? Dzieje się tak za sprawą odpowiednio wzmocnionego układu odpornościowego. Efekty nie są natychmiastowe, ale przy odpowiedniej konsekwencji i dzięki zastosowaniu przede wszystkim naturalnych metod w ramach profilaktyki inwestujemy w zdrowie dziecka na kolejne, długie lata.

Czytaj dalej
Jak wybrać prezent dla dziecka do lat 3?
23 listopad 2016

Zbliża się sezon prezentowy – Mikołaj, Gwiazdka i liczne okazje do spotkań w gronie rodzinnym wiążą się z kupnem prezentów także (a nawet przed wszystkim) dla dzieci. Ogromny wybór towarów w sklepach i codzienne bombardowanie reklamami wcale nie ułatwia zakupów. Nierzadko wydanie sporej kwoty na modną zabawkę nie przekłada się na dłuższe zainteresowanie malucha otrzymanym upominkiem. Dlatego też podpowiadamy, jak wybrać taki prezent dla dziecka poniżej trzeciego roku życia, który sprawi mu radość i zapewni mnóstwo długotrwałej zabawy. Zwracamy także uwagę na poszczególne etapy rozwoju, ponieważ umiejętnie dobrana zabawka pełni także funkcję edukacyjną – dzięki niej dziecko ma możliwość zdobywać i rozwijać różne umiejętności, zarówno fizyczne, jak i intelektualne.

Czytaj dalej
Jak być eko mamą za grosze?
15 listopad 2016

Ekologia to przede wszystkim postrzeganie nas jako elementu całego skomplikowanego systemu przyrodniczego i odpowiedzialność za własne działania, przyjazne środowisku lub nie, których skutki zawsze do nas powrócą – jeśli nie w tym pokoleniu, to w następnym.

Czytaj dalej
Jak pielęgnować skórę dziecka zimą?
08 listopad 2016

Skóra dziecka potrzebuje odmiennej pielęgnacji i ochrony niż w przypadku osób dorosłych. Szczególne wyzwanie stanowi dla niej zima, kiedy to musi radzić sobie ona z trudniejszymi warunkami zewnętrznymi. Przebywanie na świeżym powietrzu jest dla dziecka niezbędne i nie powinnaś rezygnować ze spacerów również w czasie chłodniejszych dni, dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie skóry maluszka przed niesprzyjającymi czynnikami pogodowymi. Nie dotyczy to jedynie tego czasu, kiedy przebywasz na zewnątrz – prawidłowa pielęgnacja powinna trwać przez całą dobę!

Czytaj dalej
Bóle porodowe - masz wybór w walce z nimi!
02 listopad 2016

Mimo że natura przeważnie działa celowo i sensownie, sposób, w jaki zaplanowała poród u człowieka, nie wydaje się do końca przemyślany. Nawet laik jest w stanie stwierdzić znaczną dysproporcję między rozmiarem kanału rodnego a główką dziecka. Dlaczego te dwa elementy wydają się tak niedopasowane?

Czytaj dalej
Zdrowa dieta w ciąży.
25 październik 2016

Jak jeść w czasie ciąży? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Z jednej strony wiesz, że powinnaś dostarczyć sobie i swojemu dziecku niezbędnych składników odżywczych, z drugiej –przeraża Cię wizja dźwigania nadprogramowych kilogramów przez najbliższych kilka miesięcy. Swoje dokładają także ciążowe „zachcianki”, rozbudzając w Tobie apetyt na dania, których normalnie byś nie tknęła, niekoniecznie odpowiadające zaleceniom dla przyszłej mamy.

Czytaj dalej
Jak bezpiecznie uprawiać sport w ciąży?
18 październik 2016

Na pewno wielokrotnie słyszałaś porzekadło: „Ciąża to nie choroba” – jest w nim sporo prawdy. Okres oczekiwania na dziecko jest normalnym stanem fizjologicznym i chociaż narzuca pewne ograniczenia, na pewno nie wymaga całkowitej rezygnacji z uprawiania sportu. Wręcz przeciwnie - umiarkowana aktywność fizyczna, uprawiana z zachowaniem zdrowego rozsądku, niesie ze sobą liczne korzyści dla zdrowia kobiety i jej nienarodzonego dziecka.

Czytaj dalej

Porad udzielają

Zespół Mlekolandia Zespół Mlekolandia

Zespół rodziców z wieloletnim doświadczeniem.

Pokaż profil
Małgorzata Talaga-Duma Małgorzata Talaga-Duma

Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Psychodietetyka w Wyższej Szkole...

Pokaż profil
mgr Elżbieta Lech mgr Elżbieta Lech

Położna z ponad 20-letnim doświadczeniem, mama trójki dzieci.

Pokaż profil
Anna Mendak – Czekaj Anna Mendak – Czekaj

Nazywam się Anna Mendak-Czekaj, z wykształcenia jestem psychologiem, z zamiłowania –...

Pokaż profil
mgr inż. Marta Kierzkowska-Grzybek mgr inż. Marta Kierzkowska-Grzybek

Biotechnolog, doradca żywieniowy, dietetyk, terapeuta. Prelegentka i popularyzatorka...

Pokaż profil
Dr n med Barbara Janota

Dr n med Barbara Janota specjalista II stopnia z rehabilitacji ruchowej wykładowca...

Pokaż profil
dr n. med. Marta Malek - specjalista dermatolog-wenerolog dr n. med. Marta Malek - specjalista dermatolog-wenerolog

Pracuję jako specjalista dermatolog w Clinica Dermatologica w Gdańsku. Jestem...

Pokaż profil
Położna Barbara Broers Położna Barbara Broers

Jestem ”pozytywnie nakręconą z nutką nawiedzenia” J dyplomowaną położną z zamiłowania,...

Pokaż profil
Lek. med. Anna Gruszczyńska Lek. med. Anna Gruszczyńska

Jestem lekarzem, w trakcie specjalizacji z pediatrii. Regularnie jeżdżę na wizyty...

Pokaż profil
Ania Niepala Ania Niepala

Architekt, mama 3-letniej Zosi

Pokaż profil
dr n.med. Magdalena Golachowska dr n.med. Magdalena Golachowska

Specjalista chorób metabolicznych i doradca żywieniowy. Jej specjalizacją jest...

Pokaż profil
Dr Anna Januszewicz Dr Anna Januszewicz

Psycholog, specjalista z zakresu psychodietetyki.  W swoich zainteresowaniach naukowych...

Pokaż profil
mgr Magdalena Skowron

Absolwentka dwóch kierunków studiów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz...

Pokaż profil
mgr Kornelia Dziubacka

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, czynny instruktor fitness i...

Pokaż profil
Katarzyna Patalan - Logopeda Katarzyna Patalan - Logopeda

Dyplomowany logopeda, fizjoterapeutka, mama trójki dzieci, założycielka Wydawnictwa...

Pokaż profil
mgr Beata Kostusik mgr Beata Kostusik

Mgr położnictwa.  Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Położna z 12-letnim...

Pokaż profil
Hanna Kotewicz Hanna Kotewicz

Udziela porad laktacyjnych w Poradni Patalogii Noworodka i Zaburzeń Laktacji przy...

Pokaż profil
mgr Izabela Bigosińska mgr Izabela Bigosińska

Międzynarodowy Dyplomowany Konsultant Laktacyjny (ICBLC). Konsultantka z powołania,...

Pokaż profil
dr Dermatolog Marta Malek

 dr n. med. Marta Malek - dermatolog z Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku.

Pokaż profil
Jedyny taki newsletter!

Dowiedz się pierwszy o nowościach i promocjach w ofercie!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Porady Mlekolandii

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Porady

Dział „Porady” na Mlekolandia.pl powstał z myślą o rodzicach, którzy, oprócz ogromnej radości związanej z narodzinami dziecka, odczuwają także niepewność przy podejmowaniu rozmaitych decyzji, związanych z opieką, pielęgnacją czy wychowaniem.

Naszym celem stało się stworzenie dla Was obiektywnego źródła informacji, opartego na najnowszym stanie wiedzy z zakresu pediatrii, psychologii, dietetyki itp. Koncentrujemy się na problemach dotyczących większości przyszłych i młodych rodziców, inspirację do artykułów czerpiemy między innymi z Waszych pytań i komentarzy na Facebooku Mlekolandii.

Nasze artykuły powstają we współpracy ze specjalistami – konsultantami, pediatrami, psychologami, położnymi, dietetykami i rehabilantami. Mamy nadzieję, że zaglądanie do naszych „Porad” ułatwi Wam trudne okresy opieki nad niemowlęciem.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Mamy już 8677 pozytywnych opinii!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

"Wszystko w porzadku, SUPER SOLIDNY SKLEP, bardzo szybka dostawa, 100% pozytyw, POLECAM BARDZO GORACO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

19.04.2017

“Polecam Bardzo Gorąco. Wszystko super!!! Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za bardzo udaną sprzedaż. ŻYCZĘ WSZYSTKIM SAMYCH TAK UDANYCH ZAKUPÓW !!!”

DUMANSKA83, 17.03.2017

“Towar zgodny z opisem, szybka wysyłka i dobry kontakt ze sprzedawcą. Polecam :)”

LukeDeerLuke, 02.03.2017

“Idealna, wzorowa, szybka, bezproblemowa sprzedaż !!! Bardzo dobry kontakt. Sprzedawca rzetelny i jak najbardziej godny polecenia !!!"

kng81, 14.02.2017

“Tak szybkiej przesyłki z drugiego końca Polski jeszcze nie widziałem ! Produkt świetny. Zakupy przebiegły pomyślnie. Polecam.”

PIOTREK-KASIA, 01.02.2017

“Towar zgodny z opisem, świetny kontakt, paczka bardzo dobrze zabezpieczona - 110% satysfakcji - POLECAM !!!”

Kroy87, 15.01.2017

“Błyskawiczna wysyłka, bardzo dobry kontakt, produkt zgodny z opisem. Polecam.”

repentia, 02.01.2017

“Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam. Przesyłka dotarła w ciągu 1 doby od zamówienia - R E W E L A C J A !”

kalmar666, 19.12.2016

Dodane do koszyka

zamknij
Rabat:
0,00
Razem:
0,00