DARMOWA WYSYŁKA dla zamówień powyżej 229 zł

Wspieramy beztroskie dzieciństwo :)
Ponad 25 tysięcy produktów w ofercie !

Porady Mlekolandii

Czerwone policzki u dzieci - co oznaczają?
06 grudzień 2018

Czerwone policzki wśród maluchów mogą być wywołane wieloma czynnikami. Przy zimowej pogodzie i chłodnej aurze najczęściej widzimy zaczerwienienia po powrocie ze spaceru. W innych przypadkach takie zmiany mogą być jednak wywołane czynnikami znacznie poważniejszymi.

Czytaj dalej
Savoir-Vivre dla dziecka
22 listopad 2018

Dbanie o zdrowie dziecka to tylko jeden z czynników, na który mamy wpływ. Co jednak w przypadku, w którym nasz maluch wybiera się do szkoły i go nie widzimy? Wydawałoby się, że wówczas nie mamy zbyt wiele „do gadania”.

Czytaj dalej
Domowe sposoby na przeziębienie
08 listopad 2018

Dopiero odprowadziliście malucha do przedszkola, a on już choruje? Niestety, sezon przeziębień w pełni. Wypadałoby się zatem zastanowić nad domowym sposobem, który pomoże w tej nierównej walce. Który z nich jest skuteczny i realnie wspierać będzie rodzinę?

Czytaj dalej
Pakujemy plecak do szkoły
25 październik 2018

Nasze dzieci mogą spędzić w szkole nawet przeszło 10 godzin dziennie. To sporo czasu, zatem nic dziwnego, że sam obiad tu nie wystarczy. Co zatem warto zabrać ze sobą na tak długi okres? Jak się właściwie spakować?

Czytaj dalej
Walczymy z rotawirusami
11 październik 2018

Wirusy z którymi ma kontakt nasze dziecko bardzo często odpowiedzialne są bezpośrednio za infekcje jelitowe. W takim przypadku mowa o rotawirusach. Są one niezwykle nieprzyjemne, a dla bardzo małych dzieci także niebezpieczne.

Czytaj dalej
Kieszonkowe dla dziecka
27 wrzesień 2018

Kieszonkowe w rodzinie to potencjalny temat rzeka. Rodzice często zastanawiają się nad tym, czy warto dawać pieniądze dzieciom, a jeśli tak, to ile, kiedy, na jakich warunkach? Czym się w ogóle kierować?

Czytaj dalej
Gdy dziecko idzie do żłobka
13 wrzesień 2018

Kiedy myśleć o żłobku? Od czego zacząć i czym się kierować? W kilku punktach przedstawimy kluczowe zagadnienia, które będą z wami od początku tego wymagającego procesu. Wypadałoby rozpocząć od oczywistego faktu, że nie istnieją ogólnopolskie wytyczne nakierowane na rekrutację dzieci.

Czytaj dalej
Rozwijamy zmysły dziecka
30 sierpień 2018

Pierwszy okres życia każdego człowieka jest niezwykle istotny. Rozwijanie i stymulowanie naszych zmysłów pozwala szybko rozpoznawać otoczenie. Rodzice nawiązując z maluchami kontakt, budują pewne więzi i wpływają na chęci poznawcze młodego członka rodziny. Już we wstępie naszej porady zaznaczymy jednak, że dzieci odbierają docierające do nich bodźce znacznie inaczej, niż dorośli.

Czytaj dalej
Maluch w podróży
16 sierpień 2018

Wszystkie wyjazdy, szczególnie te wakacyjne, powinny być dla nas niejako synonimem wypoczywania. Start takiego relaksu rozpoczyna się już w samochodzie. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że niemowlaki nie przepadają za zbyt długą jazdą.

Czytaj dalej
Nosidełka dla niemowląt – jak wybrać?
10 sierpień 2018

Noszenie maluchów na plecach czy przy piersi jest sposobem sprawowania opieki nad potomstwem u bardzo wielu gatunków ssaków – również człowiek korzystał z niego od stuleci, z jako najbardziej oczywistego i naturalnego sposobu na bycie cały czas w kontakcie ze swoim maleństwem. Sytuacja nieco się zmieniła, gdy pojawiły się wózki i inne udogodnienia, ale rodzice coraz częściej wracają do starych, sprawdzonych rozwiązań w postaci chust i nosideł.

Czytaj dalej
Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka
02 sierpień 2018

Dziecięce wyjazdy na kolonie i wszelkiej maści wakacje to wielki stres, często bardziej dla samych rodziców. Pierwsze podróże wiążą się z dziesiątkami pytań i nic dziwnego, że wiele osób wpada wręcz w panikę. Czy młody człowiek sobie poradzi i jest gotowy na taką przygodę?

Czytaj dalej
Krótkowzroczność u dzieci
19 lipiec 2018

Dziecko zgłasza Ci, że dokładnie przeczyta wszystko, co znajdzie w książce, ale ma kłopot z odczytaniem numeru domu? Może to oznaczać, że zmaga się z krótkowzrocznością. W tej poradzie pragniemy przedstawić Wam pełne rozpoznanie problemu, a także wszelkie dalsze kroki. Należałoby zacząć od prostego faktu, że ostro widzimy wówczas, gdy obraz wskazanego przedmiotu powstaje dokładnie na siatkówce.

Czytaj dalej
Letnie zmagania z komarami
06 lipiec 2018

Komary mogą nie tylko uprzykrzyć nam życie, ale czasem popsuć wakacje. Dlatego też przed każdym wyjazdem i urlopem warto pomyśleć o tym, jak należycie mierzyć się z tymi małymi rywalami. Czy jest skuteczny sposób na tę walkę? Na pewno jest się nad czym zastanawiać. Pamiętać musimy, że o ile potencjalne ugryzienia nie są zwykle groźne, to wiążą się ze swędzeniem, czasem nawet bólem, utratą humoru, nastroju urlopowego. Często tych negatywnych emocji chcemy oszczędzić także swoim dzieciom, dlatego właśnie poniżej udostępnimy kilka niezawodnych metod, które w okresie letnim pomogą w nierównej rywalizacji.

Czytaj dalej
Zespół Aspergera - diagnoza i leczenie
22 czerwiec 2018

Zagadnienie Aspergera w przypadku wielu ludzi znane jest tylko z filmów. Dlatego też wiedza taka jest absolutnie niewystarczająca. Dobrze jest mieć świadomość, czego się można spodziewać, zwłaszcza, że sam zespół często określany jest potocznie jako łagodna odmiana autyzmu. W istocie jest to zresztą zaburzenie rozwojowe ze spektrum autyzmu, które zalicza się do kategorii Rozległych Zaburzeń Rozwoju. Asperger najczęściej dosięga chłopców – chociaż oczywiście nie jest to żadną zasadą – a do systemów klasyfikacji ICD 10 i DSM IV zaliczono go dopiero w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Diagnozuje się go zatem od stosunkowo niedługiego czasu.

Czytaj dalej
Zęby mleczne
07 czerwiec 2018

Temat mleczaków przewija się wśród rodziców niezwykle często. Dla części maluszków będzie to spory problem i wyzwanie. Dlatego dobrze jest właściwie się do tego przyszykować. Czy wiecie dla przykładu w jakim wieku można się spodziewać utraty pierwszego ząbka? Który będzie to najpewniej?

Czytaj dalej
Do czego potrzebna jest Witamina D?
25 maj 2018

Jeszcze na początku XX. wieku, zanim odkryto witaminę D, aż 75% mieszkańców dużych miast chorowało na krzywicę. To bez wątpienia porażająca statystyka, która jasno nam pokazuje, jak istotnym składnikiem diety małego dziecka (aczkolwiek nie tylko dla niego) jest właśnie ów witamina. Objawy krzywicy to m.in. późne ząbkowanie, próchnica, rozmiękanie kości potylicy, ale też tzw. tężyczka krzywicza, która jest spowodowana znacznym spadkiem stężenia wapnia w surowicy krwi. Jak zatem jasno widać, problem jest znaczący i jego pomijanie może mieć opłakane skutki.

Czytaj dalej
Dobre składniki, dobry humor
11 maj 2018

Trudy dnia codziennego często dają mocno popalić. Dlatego też właściwy dobór składników i odpowiednie odżywianie może nam odrobinę pomóc. Jedną ze słodkości, którą dobrze jest mieć na względzie w takim właśnie zakresie jest czekolada. Przekonajmy się jak wygląda to w praktyce i spójrzmy na dobrze wyselekcjonowane składniki w niej zawarte. Nie mamy bowiem wątpliwości, że większość z naszych czytelników sięga po tę słodycz.

Czytaj dalej
Ospa wietrzna - wiosenne zagrożenie
27 kwiecień 2018

Popularna wiatrówka dotyka każdego roku ok. 200 tysięcy osób. Choroba najczęściej atakuje właśnie wiosną, dotykając nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Jak się należycie uporać z tym problemem? Jak go właściwie zdiagnozować? Zdrowie dzieci jest dla nas najważniejsze, dlatego do tematu należy podejść z największą ostrożnością. W tej poradzie sprawdzamy dokładnie zarówno tematykę zachorowań, ale również przeciwdziałań i walki z ospą, gdy ta już się nam trafi. Należałoby temat w ogóle zacząć od faktu, że jest to choroba wirusowa, mocno zakaźna. Całe szczęście, chorujemy na nią jedynie raz w życiu, aczkolwiek sam wirus pozostaje w organizmie i może się w przyszłości przerodzić w półpasiec.

Czytaj dalej
Okres wiosenny dla dziecka
13 kwiecień 2018

Pogoda w okresie wiosennym może rozpieszczać. Nie możemy jednak opuszczać "gardy". Zdrowie dziecka jest najważniejsze, dlatego śpieszymy z radami, jak pomóc sobie we wspomnianym okresie. Mimo sporych ilości słońca nie powinniśmy zapominać o tym, że malec wciąż może zmarznąć lub się przegrzać.

Czytaj dalej
Wybieramy pieluszkę idealną.
23 marzec 2018

Cieszycie się, że Wasze dziecko przyjdzie na świat, ale na myśl o pierwszej zmianie pieluszki ogarnia Was zniechęcenie, a może nawet strach? Spokojnie, po kilku dniach ta czynność stanie taką rutyną, że nawet przestaniecie zauważać, że ją wykonujecie! Jednak niebagatelną sprawą jest wybór odpowiedniej pieluszki, która ułatwi Wam zadanie, a jednocześnie będzie bezpieczna dla zdrowia Waszego dziecka. Podpowiadamy, o czym pamiętać przy wyborze pieluszek już od pierwszych dni życia malucha.

Czytaj dalej
Po porodzie – procedury szpitalne.
15 marzec 2018

Wasze dziecko właśnie przyszło na świat – Twój organizm wyczerpany jest mniej lub bardziej skomplikowanym porodem, ale ogromne emocje towarzyszące narodzinom potomka w połączeniu z burzą hormonalną, utrzymują Cię w stanie euforii. Z kolei dla szpitala Twój poród to rutynowy zabieg, jakich odbywa się kilka w ciągu każdej doby, a to, co będzie się działo w ciągu następnych kilku - kilkunastu godzin po porodzie, regulują szpitalne procedury. W tej poradzie przedstawiamy, jak wyglądają pierwsze chwile po porodzie, czego możesz się spodziewać i do czego masz prawo w tych ważnych dla Was obojga momentach. Warto pamiętać, że mimo istnienia jednolitych, obowiązujących standardów postępowania okołoporodowego, każda placówka rządzi się swoimi prawami i jeszcze przed porodem warto wybrać taką, która najlepiej będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom.

Czytaj dalej
Jak wybrać zdrowe słodycze dla dziecka?
07 marzec 2018

Wszyscy już wiedzą, że nadmiar cukru w diecie dziecka szkodzi, stając się przyczyną wielu chorób, takich jak próchnica, zaburzenia metaboliczne czy otyłość. Z drugiej strony, wizja dzieciństwa bez słodyczy wydaje się bardzo smutna, wręcz ponura, tym bardziej, że z każdej strony jesteśmy atakowani reklamami słodyczy popularnych marek, a producenci prześcigają się w pomysłach, żeby przyciągnąć uwagę małego konsumenta.

Czytaj dalej
Jak nie dać się przesileniu wiosennemu?
28 luty 2018

Dni stają się coraz dłuższe, ale zimowa aura nie odpuszcza – możemy czuć się teraz wyjątkowo zmęczeni chłodem i nawet myśl o nadchodzącej wiośnie nie jest w stanie dodać nam energii. Senność, brak chęci do działania, osłabienie, słaba koncentracja, rozdrażnienie to skutek kilkunastu ostatnich tygodni, kiedy spędzaliśmy większość czasu w domu, unikając ruchu na świeżym powietrzu, bez dostatecznej ekspozycji na światło słoneczne. Również nasza dieta pozbawiona była dobrodziejstw, jakie niesie spożycie świeżych, sezonowych jarzyn i owoców. Zmieniająca się na wiosnę pogoda będzie stanowiła rodzaj szoku dla naszego organizmu, zwiększając jego osłabienie, przez co poczujemy się jeszcze bardziej wyczerpani. Również dzieci odczuwają przesilenie wiosenne - częściej łapią w tym okresie infekcje i trudniej uporać się z opieką nad nimi. Ale na szczęście są sposoby, aby wydobyć się z zimowego marazmu i w nowy sezon wkroczyć w pełni sił, ciesząc się wiosennym przebudzeniem natury i nadejściem przyjaźniejszej pory roku.

Czytaj dalej
Jak wybrać butelkę idealną?
22 luty 2018

Butelka dla niemowlaka jest ważnym elementem jego wyprawki, choć niekoniecznie musi pojawić się na samym początku, gdy dziecko karmione jest w sposób naturalny. Wprawdzie niektórym mamom udaje się przejść z etapu karmienia piersią od razu do kubeczka, w którym podaje się maluchowi mleko i różne napoje, ale nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe. Nawet w przypadku dzieci karmionych piersią, dobrze dobrana butelka przyda się, gdy mama powróci do aktywnego trybu życia i zechce podawać dziecku mleko odciągnięte z piersi, a także do podawania mleka modyfikowanego dla dzieci, jeśli zdecydujemy się na nie na pewnym etapie.

Czytaj dalej
Wybieramy obiadek dla dziecka.
15 luty 2018

Obiadek dla dziecka - domowy czy gotowy? Ten temat budzi sporo kontrowersji wśród rodziców – jedni uważają, że sami najlepiej przygotują pełnowartościowy posiłek, drudzy polegają na daniach gotowych, opracowanych przez ekspertów, z przebadanych laboratoryjnie składników. Jednak trzeba przyznać, że dla większości rodziców gotowe obiadki w słoiczkach są kuszące – jeśli nie na co dzień, to od czasu do czasu. Przydają się osobom zapracowanym, które nie mają czasu szukać po bazarkach ekologicznych warzyw, zajmować się ich obróbką i gotowaniem. Z kolei, nawet najbardziej zagorzali miłośnicy domowych obiadów znają ten moment, kiedy dziecko krzywi się i z furią wypluwa przygotowywany przez pół dnia posiłek, bo na przykład nie posmakował mu jakiś nowy składnik. Dobrze wówczas mieć sprawdzony słoiczek pod ręką – jak również w wielu innych awaryjnych sytuacjach. Oczywiście, do Was należy wybór, z jaką częstotliwością chcecie korzystać z „gotowców”, ale jeśli już zdecydujecie się na taki produkt, warto wiedzieć, czym kierować się przy jego wyborze.

Czytaj dalej
Jak powinien spać noworodek?
08 luty 2018

Noworodki dużo śpią - zazwyczaj 16-17 godzin dziennie. Ale większość dzieci w ciągu pierwszych kilku tygodni życia jednorazowo nie przesypia dłużej niż dwie do czterech godzin, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. W efekcie dziecko śpi dużo, ale rozkład jego snu jest nieregularny i bardzo męczący dla młodych rodziców. Dlaczego tak się dzieje? Poszczególne cykle snu niemowlęcia są znacznie krótsze niż u osób dorosłych, a w większości jest to faza REM, podczas której występują szybkie ruchy gałek ocznych – jest ona uważana za niezbędną do intensywnego rozwoju mózgu we wczesnym etapie życia. Dlatego gdy jesteśmy ostatecznie wyczerpani nieregularnością i nieprzewidywalnością snu u naszego potomka, możemy się pocieszyć, że jest to absolutnie konieczna faza jego rozwoju i nie potrwa ona zbyt długo (wiemy, że to słaba pociecha, gdy pada się ze zmęczenia, ale jednak…).

Czytaj dalej
Pokarm naturalny - jego cudowne właściwości.
01 luty 2018

Pokarm naturalny zasługuje na miano superfood, i to w dodatku spersonalizowanej, opracowanej przez Naturę zgodnie z etapami rozwoju dziecka, dla którego jest ono przeznaczone. Jego skład i właściwości od lat są poddawane wnikliwym badaniom. Pojawienie się na rynku mleka modyfikowanego sprawiło, że naukowcy usiłują wychwycić i odtworzyć w mieszankach unikalne właściwości pokarmu naturalnego. Wygląda jednak na to, że jeszcze długo pozostanie to poza sferą ludzkich możliwości.

Czytaj dalej
Kolka – jak sobie z nią radzić?
25 styczeń 2018

Kolka w odczuciu rodziców jest jedną z najbardziej niepokojących dolegliwości wczesnego wieku niemowlęcego. Dotyka ona ok. jednej trzeciej wszystkich dzieci. Charakteryzuje się częstymi i niewyjaśnionymi napadami gwałtownego płaczu, które powtarzają się prawie codziennie, mniej więcej w tym samym czasie i trwają trzy godziny lub nawet dłużej. Ataki kolki występują w przedziale czasowym od kilku tygodni do kilku miesięcy, ale zwykle zanikają bez specjalnego leczenia. Stwierdzono, że kolka występuje w takim samym stopniu u niemowląt karmionych butelką, jak i u tych karmionych piersią.

Czytaj dalej
Karmienie mieszane – pierś i butelka.
18 styczeń 2018

Karmienie piersią przeżywa ostatnio swój renesans i jest szeroko propagowane jako najzdrowszy i najlepszy sposób żywienia niemowląt. Nie sposób temu zaprzeczyć, ale tylko młode mamy wiedzą, z jakim wysiłkiem wiąże się czasami utrzymanie laktacji. Każda kobieta powinna otrzymać rzetelną informację o korzyściach związanych z karmieniem piersią i sama zdecydować, jak chce karmić maleństwo. Mimo niezaprzeczalnych zalet pokarmu naturalnego, odpowiednio dobrane mleko modyfikowane na pewno nie zrobi nikomu krzywdy, a odżywiany mieszanką maluch również może cieszyć się zdrowiem i rozwijać prawidłowo. Gdy jednak, karmiąc niemowlę piersią, napotykacie przeszkody, które wydają się Wam nie do pokonania, nie rezygnujcie z niego od razu – pewnym kompromisem może okazać się karmienie mieszane.

Czytaj dalej
Skaza białkowa – co to oznacza?
12 styczeń 2018

Wiele młodych mam, zajmujących się noworodkiem, obserwuje u swojego dziecka objawy dyskomfortu pokarmowego i zaczyna podejrzewać u dziecka alergię lub nietolerancję na mleko krowie. Jeśli karmi piersią, wiąże problemy ze spożywanymi przez siebie produktami mleczarskimi. W przypadku mleka modyfikowanego, to ono staje się głównym podejrzanym.

Czytaj dalej

Porad udzielają

Zespół Mlekolandia Zespół Mlekolandia

Zespół rodziców z wieloletnim doświadczeniem.

Pokaż profil
Małgorzata Talaga-Duma Małgorzata Talaga-Duma

Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Psychodietetyka w Wyższej Szkole...

Pokaż profil
mgr Elżbieta Lech mgr Elżbieta Lech

Położna z ponad 20-letnim doświadczeniem, mama trójki dzieci.

Pokaż profil
Anna Mendak – Czekaj Anna Mendak – Czekaj

Nazywam się Anna Mendak-Czekaj, z wykształcenia jestem psychologiem, z zamiłowania –...

Pokaż profil
mgr inż. Marta Kierzkowska-Grzybek mgr inż. Marta Kierzkowska-Grzybek

Biotechnolog, doradca żywieniowy, dietetyk, terapeuta. Prelegentka i popularyzatorka...

Pokaż profil
Dr n med Barbara Janota

Dr n med Barbara Janota specjalista II stopnia z rehabilitacji ruchowej wykładowca...

Pokaż profil
dr n. med. Marta Malek - specjalista dermatolog-wenerolog dr n. med. Marta Malek - specjalista dermatolog-wenerolog

Pracuję jako specjalista dermatolog w Clinica Dermatologica w Gdańsku. Jestem...

Pokaż profil
Położna Barbara Broers Położna Barbara Broers

Jestem ”pozytywnie nakręconą z nutką nawiedzenia” J dyplomowaną położną z zamiłowania,...

Pokaż profil
Lek. med. Anna Gruszczyńska Lek. med. Anna Gruszczyńska

Jestem lekarzem, w trakcie specjalizacji z pediatrii. Regularnie jeżdżę na wizyty...

Pokaż profil
Ania Niepala Ania Niepala

Architekt, mama 3-letniej Zosi

Pokaż profil
dr n.med. Magdalena Golachowska dr n.med. Magdalena Golachowska

Specjalista chorób metabolicznych i doradca żywieniowy. Jej specjalizacją jest...

Pokaż profil
Dr Anna Januszewicz Dr Anna Januszewicz

Psycholog, specjalista z zakresu psychodietetyki.  W swoich zainteresowaniach naukowych...

Pokaż profil
mgr Magdalena Skowron

Absolwentka dwóch kierunków studiów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz...

Pokaż profil
mgr Kornelia Dziubacka

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, czynny instruktor fitness i...

Pokaż profil
Katarzyna Patalan - Logopeda Katarzyna Patalan - Logopeda

Dyplomowany logopeda, fizjoterapeutka, mama trójki dzieci, założycielka Wydawnictwa...

Pokaż profil
mgr Beata Kostusik mgr Beata Kostusik

Mgr położnictwa.  Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Położna z 12-letnim...

Pokaż profil
Hanna Kotewicz Hanna Kotewicz

Udziela porad laktacyjnych w Poradni Patalogii Noworodka i Zaburzeń Laktacji przy...

Pokaż profil
mgr Izabela Bigosińska

Międzynarodowy Dyplomowany Konsultant Laktacyjny (ICBLC). Konsultantka z powołania,...

Pokaż profil
dr Dermatolog Marta Malek

 dr n. med. Marta Malek - dermatolog z Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku.

Pokaż profil
Jedyny taki newsletter!

Dowiedz się pierwszy o nowościach i promocjach w ofercie!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Porady Mlekolandii

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Porady

Dział „Porady” na Mlekolandia.pl powstał z myślą o rodzicach, którzy, oprócz ogromnej radości związanej z narodzinami dziecka, odczuwają także niepewność przy podejmowaniu rozmaitych decyzji, związanych z opieką, pielęgnacją czy wychowaniem.

Naszym celem stało się stworzenie dla Was obiektywnego źródła informacji, opartego na najnowszym stanie wiedzy z zakresu pediatrii, psychologii, dietetyki itp. Koncentrujemy się na problemach dotyczących większości przyszłych i młodych rodziców, inspirację do artykułów czerpiemy między innymi z Waszych pytań i komentarzy na Facebooku Mlekolandii.

Nasze artykuły powstają we współpracy ze specjalistami – konsultantami, pediatrami, psychologami, położnymi, dietetykami i rehabilantami. Mamy nadzieję, że zaglądanie do naszych „Porad” ułatwi Wam trudne okresy opieki nad niemowlęciem.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Mamy już 9567 pozytywnych opinii!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

"POLECAM:) KASZKA SUPER:) 100% POZYTYW"

11.10.2017

"Prosta przejrzysta strona internetowa, łatwe zamówienie, szybka dostawa. Polecam! :)"

Daga, 12.09.2017

"Bardzo sprawna sprzedaż, dobry produkt !"

08.08.2017

“Rewelacja:) Towar jak w opisie i błyskawiczna, świetnie spakowana paczka. Dziękuję i POLECAM!”

18.07.2017

“Polecam wszystkim, szybko, sprawnie, idealnie.”

12.06.2017

“Za wżdy prawdę wam powiadam jakoby ten oto zacny Sklep godzien był polecenia mego. Czyny jego chwalebne a dane przezeń słowo honorowo dotrzymane. Polecam!”

11.05.2017

“Wszystko w porzadku, SUPER SOLIDNY SKLEP, bardzo szybka dostawa, 100% pozytyw, POLECAM BARDZO GORACO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

19.04.2017

Dodane do koszyka

zamknij
Rabat:
-0,00
Razem:
0,00